Główna » Artykuły dla psów i kotów

SportDOG

W ofercie marki SportDOG znajdziesz amatorskie i profesjonalne obroże elektroniczne, również te służące do zastosowań specjalistycznych (myślistwo, profesjonalna tresura). SportDOG to ekskluzywna marka amerykańskiej firmy Radio Systems, która posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w tresurze psów oraz produkcji urządzeń wspomagających szkolenie zwierząt. Produkty tej marki charakteryzują się wyjątkową jakością i wysokim poziomem wodoodporności, który umożliwia pracę w najtrudniejszych warunkach pogodowych oraz terenowych.

Obroże elektroniczne SportDOG służące do tresury psów są wodoodporne, charakteryzują się wzmocnioną budową i najwyższym poziomem technicznym ich wykonania. Zazwyczaj tego typu produkty posiadają znacznie większy zasięg niż popularne obroże treningowe, który mieści się w przedziale od 500 do 1600 metrów. Znaczna część pilotów w zestawach treningowych została wyposażona w specjalistyczną obudowę z systemem DRYTEK co powoduje, że wilgoć nie jest szkodliwa dla elektronicznego wnętrza urządzenia, a jego trwałość pomimo intensywnego stosowania znacząco wzrasta w porównaniu do podobnych obroży innych marek.

SportDOG w swojej ofercie posiada także obroże antyszczekowe – głównie przeznaczone dla większych lub bardziej opornych psów. W ofercie znajdują się zarówno obroże zasilane wymiennymi bateriami jak i zaawansowane technologicznie obroże zasilane na doładowywane akumulatorki.  Wszystkie obroże antyszczekowe marki SportDOG działają na zasadzie elektrostatycznych impulsów korekcyjnych w szerokiej gamie programów pracy przeznaczonych dla mniej lub bardziej wrażliwych czworonogów.

Oferta marki SportDOG obejmuje także lokalizatory dźwiękowe psów do stosowania w terenie gdzie widoczność psa jest ograniczona. Tego typu urządzenia umożliwiają lokalizację psa w terenie za pomocą dźwięków emitowanych przez obrożę założoną psu. Specjalne obroże z lokalizatorami mogą sygnalizować bieg psa lub jego zatrzymanie.

Należy także nadmienić, iż wszystkie produkty tej marki posiadają certyfikat ECMA, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania danego produktu, ale także potwierdza jego najwyższą jakość.

Inne marki w naszej ofercie