Główna » Prasa o nas

Prasa o nas

Zapraszamy do lektury artykułów, do których powstania inspiracją była nasza firma oraz oferowane przez nas obroże elektroniczne, niewidoczne ogrodzenia czy też obroże przeciw szczekaniu.

1. Lokalizator – gwarancja bezpieczeństwa (Test lokalizatora dla norowców Terrier Finder Long Range> – Paweł Lisiak, Brać Łowiecka – Październik 2012

Z nastaniem jesiennych słot drapieżniki zasiedlą nory i stogi, więc najwyższy czas solidnie się przygotować do sezonu polowań z norowcami. Większość myśliwych, chcąc rozpocząć łowiecką przygodę z psem, często obawia się utraty swojego czworonożnego przyjaciela w norze. Czy jednak łowy z norowcem muszą być aż tak ryzykowne? Podstawowym warunkiem gwarantującym bezpieczeństwo w czasie polowania z psem myśliwskim jest odpowiednie przygotowanie. Powinniśmy wyposażyć swojego pupila w urządzenie do lokalizacji czworonoga pod ziemią. jest ono łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie…
Czytaj cały artykuł …

2. Test obroży elektronicznej SportTrainer 700 – Cezary Marchwicki, Brać Łowiecka – Styczeń 2012

Obroża elektroniczna jest bardzo przydatna podczas szkolenia psów. Nic więc dziwnego, że na naszym rynku pojawia się coraz więcej takich urządzeń. Miałem okazję przetestować zestaw SportTrainer 700 amerykańskiej firmy SportDog. Jeszcze 10 lat temu obroża elektroniczna była nowinką techniczną, do której wiele osób podchodziło z nieufnością. Nieraz – żeby przekonać potencjalnych klientów do przywiezienia psa na szkolenie – musiałem ich zapewniać, że nie używam tego urządzenia. I rzeczywiście go nie używałem. Długo należałem do grupy sceptyków, pomimo że wcześniej wielu moich kolegów po fachu piało z zachwytu nad tym wynalazkiem i namawiali mnie do zmiany nastawienia…
Czytaj cały artykuł …

3. Polecamy nowości. Wyróżniamy innowacje, Rynek zoologiczny – Styczeń 2012

Trwa kolejna edycja programu Top Innowacje. W styczniu zostały wyróżnione drzwiczki automatyczne dla kotów na chip – PetPorte “Smart Flap”. Jednym z najnowszych sposobów identyfikowania zwierząt domowych jest umieszczanie pod ich skórą specjalnych chipów. Rozwiązanie to zostało wykorzystane przy produkcji drzwiczek dla psów i kotów. Drzwiczki wyposażono również w specjalny czujnik światła, który może automatycznie zamykać na stałe przejście po zmierzchu. “Smart Flap” można zamontować w ścianach i w szybach, co podkreśla uniwersalny charakter produktu.
Czytaj cały artykuł …

4. XXI wiek w zoologii, czyli akcesoria elektroniczne dla zwierząt, Dodatek specjalny Rynku zoologicznego – Wrzesień 2011

W prima aprilis jeden z wiodących za granicą producentów sprzętu komputerowego zamieścił na swojej stronie internetowej informację o pierwszym na świecie laptopie dla psów, którego obudowała miała nadawać się do żucia. Dodatkową atrakcją był touchpad w kształcie kości. W komplecie z laptopem firma oferowała również torbę zaprojektowaną tak, by mogły ją nosić na plecach psy różnych ras. Ta niewiarygodna, mogłoby się wydawać , informacja wzbudziła żywe zainteresowanie klientów. Natychmiast pojawiła się grupa potencjalnych nabywców. Śmiało zatem można rzec, że elektroniczne akcesoria dla zwierząt wzbudzają zainteresowanie konsumentów, dlatego warto bacznie obserwować rynek technologicznych nowinek.
Czytaj cały artykuł …

5. Kontrowersyjny impuls, Mój przyjaciel Pies – Kwiecień 2011

Merytoryczne podejście do problematyki produkcji i stosowania w praktyce obroży elektronicznych. Fakty i mity odnośnie tego typu tresury psa. Przeczytaj więcej o impulsie elektrostatycznym generowanym przez elektryczne obroże do tresury, systemy niewidocznych ogrodzeń i obroże przeciw uporczywemu szczekaniu i wyciu. Sprawdź jak silny jest tego typu impuls i czego możesz się po nim spodziewać. W artykule omówiono również zasady bezpiecznego stosowania obroży elektronicznych wspomagających szkolenie psów i ważnej roli certyfikatu ECMA poświadczającego wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo psa noszącego tego typu obrożę.
Czytaj cały artykuł …

6. Gdy pies zbyt często szczeka, Rynek zoologiczny – Wrzesień 2010

Nie wszystkie psy szczekają tylko wtedy, gdy faktycznie jest ku temu powód. Zdecydowana większość alarmuje w ten sposób o wielu rzeczach, choćby o przejeżdżającym samochodzie, przechadzającym się nieopodal kocie, czyli o wszystkim co tylko się porusza. Niestety nie są to ogólnie akceptowane zachowania psów, które mogą być uciążliwe. Ciągły hałas jest dla ludzi bardzo męczący. Jak sobie poradzić w sposób skuteczny z nadmiernym ujadaniem psa raz na zawsze?
Czytaj cały artykuł …

7. Pies i kot w ogrodzie ? To mozliwe !, Biznes Ogrodniczy – Sierpień 2009

Jak zachować piękny ogród posiadając nawet kilka psów ? Jak zabezpieczyć koty przed ucieczkami ? Odpowiedź jest prosta – te i wiele innych problemów z czworonogami w ogrodzie rozwiążesz za pomocą niewidocznego ogrodzenia. Lecz czym tak naprawdę jest niewidoczne ogrodzenie i jak ono działa ? W artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące wszystkich osób posiadających ogr ód i zwierzaki pytania. Dowiedz się jakie problemy rozwiąże system niewidocznego ogrodzenia i co możesz osiągnąć instalując taki system w swoim ogrodzie.
Czytaj cały artykuł ….

Brać Łowiecka, nr 10 Październik 2012

do góry

Brać Łowiecka – Styczeń 2012

do góry

Rynek zoologiczny – Styczeń 2012

do góry

Dodatek specjalny Rynku zoologicznego – Wrzesień 2011

do góry

Mój przyjaciel Pies, nr 4 Kwiecień 2011

do góry

Rynek Zoologiczny, nr 9 Wrzesień 2010

do góry

Biznes Ogrodniczy, nr 8 Sierpień 2009

do góry

Inne marki w naszej ofercie