Główna » Artykuły dla psów i kotów

Geodog

Produkty marki Geodog należą do wysoce zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Geodog oferuje obroże śledzące dla psów działające w oparciu o technologię GSM oraz GPS. Dzięki zastosowaniu tych dwóch technologii możemy “komunikować się” z obrożą. Mianowicie – możemy wysłać do obroży żądanie otrzymania danych zawierających położenia psa. Obroża, dzięki temu, że wyposażona jest w kartę SIM, odeśle nam te dane w formie SMS`a. Do każdego zestawu dołączone jest specjalne oprogramowanie na PC, pozwalające na szybkie skonfigurowanie obroży. W obroży Geodog można także programować tzw. strefy. Jeśli pies wyjdzie z takiej strefy bądź w nią wejdzie, dostaniemy automatycznie powiadomienie.

Powiadomienia SMS`owe mogą posiadać dwie różne formy – tekstową lub link do mapy. Pierwsza wskaże odległość od punktów orientacyjnych (także ustalane w oprogramowaniu PC), zaprogramowanych stref oraz otrzymasz także współrzędne, które możesz wprowadzić na swoją nawigację samochodową.  Wejście w link do mapy spowoduje połączenie  z Internetem, a na ekranie Twojego komputera ukaże się mapa z zaznaczonym punktem, w którym obecnie przebywa Twój pies. Psa śledzić można także siedząc przed komputerem. Wystarczy zalogować się na stronie producenta, założyć tam swoje konto i obserwować wędrówki naszego psa. Obroże śledzące Geodog występują w dwóch rozmiarach S oraz L, przeznaczonych odpowiednio dla mniejszych lub dla większych psów.

Twórcy tej obroży stworzyli także oprogramowanie na telefonu multimedialne z oprogramowaniem Windows, które pozwala na aktywne śledzenie psa, czyli bycie w ciągłym kontakcie z obrożą. Jednocześnie Software Mobile Geodog umożliwia szybką konfiguracje obroży poprzez telefon komórkowy, co można było równie szybko wykonać wyłącznie przez PC.

Inne marki w naszej ofercie